Зарубіжна література 20 група

посилання на підручник: 
https://pidruchniki.in.ua/zarubizhna-literatura-10-klas-parashhich-2018/

Письмові відповіді надсилайте на мою пошту у прикріпленому документі Word, вказавши своє прізвище, номер та сторінку завдання: tetyana.revenko11@gmail.com

18.03.2020
Тема: Розвиток романтизму в США, видатні представники. Волт Вітмен (1819-1892). "Листя трави". Місце В.Вітмена в літературному процесі США.Особливості світобачення митця.

1) с. 67-74  читати
2) Визначити особливості "Пісні про самого себе" В.Вітмена (письмово)
3) Вивчити один уривок із збірки "Листя трави" (за вибором учня)

25.03.2020
Тема: Контрольна робота. 



01.04.2020
Тема: Роман ХІХ ст. Роман як жанр літератури, його формування і провідні ознаки. 
           Федір Михайлович Достоєвський (1821-1881). "Злочин і кара".
1) Ознайомитися з біографією Ф.М. Достоєвського, законспектувати
2) Прочитати роман "Злочин і кара"

08.04.2020
Тема: Сюжет роману "Злочин і кара"."Теорія"Раскольникова, її сутність і проблемність.
І. Дати відповіді на запитання (письмово):
1) Кого Раскольников відносить до розряду "власне людей"?
2) Як відрізнити "звичайних" людей від "незвичайних", виходячи з цієї теорії?
3) Чи погоджуєтеся ви з "теорією" Раскольникова? 
4) Згадайте сон Раскольникова на каторзі. Як цей сон допомагає зрозуміти суть і наслідки "теорії"?
5) У чому полягає суперечливість "теорії" Раскольникова ?
ІІ. Дати характеристику образу Родіона Раскольникова (портрет, соціальне становище, родина, умови життя, стосунки з квартирною хазяйкою).

15.04.2020
Тема: Система персонажів. Зіставлення образів персонажів (двійники і антиподи Раскольникова)
1) Прочитати і законспектувати

"Двійники" й "антиподи" Родіона Раскольникова (за романом Ф. Достоєвського "Злочин і кара")
І. Двоїстість — характерний прийом зображення у Достоєвського. (Двоїстість реалізується, по-перше, через роздвоєність свідомості героя. У ньому ніби живе двоє: один за інстинктом прагне допомагати, рятувати принижених і потерпаючих людей, а другий, розсудливий, цинічно аналізує вчинки першого й піддає їх критиці. По-друге, в романі ціла низка героїв, які так чи інакше інтерпретують обидві названі сторони особистості Раскольникова. їх умовно називають "двійниками" й "антиподами" головного героя.)
ІІ. "Двійники" Раскольникова. ("Двійниками" є Лужин, Свидригайлов і Лебезятников. Вони відображають окремі сторони, прояви його "теорії", темного боку його особистості.)
1. Лужин. (Лужин, на відміну від Раскольникова, не піде вбивати, але не через високі моральні якості, а через те, що звик усе робити чиїмись руками, зберігаючи бездоганний моральний вигляд і респектабельність. За його "економічною" теорією, можна піти на будь-що заради власної вигоди, зиску. Не випадково Раскольников одразу відчув: якщо довести до логічного кінця міркування Лужина, то вийде, що людей і вбивати можна. Отже, виходить, цей Лужин живе за його теорією про виняткову особистість, Наполеона, якому все дозволено.)
2. Свидригайлов. (Свидригайлов, почувши сповідь Раскольникова перед Сонею, зазначив, що вони з Родіоном "одного поля ягоди". Але, на відміну від Раскольникова, Свидригайлов не мучився питанням про те, чи справді так влаштований світ нерівності. Він жив за теорією про вседозволеність для тих, хто має гроші і владу. І тільки рішуче "ні" Дуні та її постріл змусили побачити: не все можна купити. Більше того: те, що продається, автоматично стає несправжнім. Так перед ним розкрилася прірва, до якої давно впало його життя, може, тому він і вчинив самогубство.)
ІІІ. "Антиподи" Раскольникова. (До "антиподів" відносять Разуміхіна, Порфирія Петровича та Соню. Усі ці образи відображають різні сторони світлого в головному герої.)
1. Разуміхін. (Разуміхін — друг Раскольникова, який цінував у ньому доброту, працелюбність, талант. Це свого роду можливий шлях розвитку й життя головного героя. Не випадково саме його обирає Дуня, сестра Раскольникова, собі до пари.)
2. Порфирій Петрович. (Порфирій Петрович — слідчий, який веде справу про вбивство Альони Іванівни, — людина розумна, як і сам Раскольников. Не випадково їхні роздуми збігаються, вони мають однакову логіку. Але Порфирій Петрович оцінює факти з точки зору закону, яким керується в житті. Це можлива кар'єра самого Раскольникова, якби він обрав шлях Порфирія Петровича.)
3. Соня. (Соня — не просто по-іншому повторює злочин Раскольникова. її злочин проти моралі — це і злочин проти себе, своєї душі. От тільки, на відміну від Раскольникова, вона це точно знає і благає Бога простити їй, бо вона це робить не заради себе, а для порятунку близьких. Соня — це втілення християнської моралі, яка має керувати життям людини за будь-яких обставин. Тільки тоді людина не схибить, не піддасться на викладки "лукавого розуму людського". Саме Соня рятує Раскольникова великою силою християнської любові.)
ІV. Значення "двійників" і "антиподів". ("Двійники" й "антиподи" в романі відображають протиріччя характеру головного героя і в той самий час змальовують детально основні його риси, подаючи перспективи розвитку його ідеології та моралі.)
2) Написати, які християнські цінності проповідуються у романі?

22.04.2020
Тема: Оскар Вайльд (1854-1900). "Портрет Доріана Грея". Ідейно-естетичні погляди і творчий шлях митця. Традиції і новаторство О. Вайльда в жанрі роману.
1) с. 91-97 читати, законспектувати
2) прочитати роман "Портрет Доріана Грея"

28.04.2020                                                                                                                                                 
Тема: Проблема краси і моралі в романі Оскара Вайльда "Портрет Доріана Грея". Система образів. Еволюція головного героя.
1) с.98-104 читати
2) с.104 дати відповіді на запитання (письмово)
3) * написати в чому полягає символічне значення портрета у романі.

04.05.2020
Тема: Розвиток мовлення. Дискусія за романом Оскара Вайльда "Портрет Доріана Грея": "Краса - явище моральне, аморальне чи "по той бік добра і зла?" 
1) дати відповіді на запитання (письмово):
- Хто винен у трагедії Доріана Грея?
- Яка краса може "врятувати світ?"

04.05.2020
Тема: Позакласне читання. М.В.Гоголь "Сорочинський ярмарок"
1) читати повість
2) написати есе про враження від прочитаної повісті.

1 комментарий:

  1. Привіт усім. Я тут, щоб засвідчити, як я отримав позику від пана Педро після того, як кілька разів звертався до різних кредиторів, які обіцяли допомогти, але вони так і не дали мені позику. Поки мій друг не познайомив мене з паном Педро Джером, пообіцяв мені допомогти, і він справді зробив, що обіцяв, без будь-яких затримок. Я ніколи не думав, що ще є надійні кредитори, доки я не зустрів пана Педро, який справді допоміг з позику і змінив моє переконання. Я не знаю, чи потребуєте ви якось справжню та термінову позику. Будьте вільні, зв’яжіться з паном Педро через WhatsApp +1-8632310632 та його електронну пошту: pedroloanss@gmail.com дякую.

    ОтветитьУдалить